Re: GREECE SWOSMANIA

More
7 years 8 months ago #134563 by broxopios
Replied by broxopios on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Καλησπέρα Έλληνες...

Έμεινε κανείς που να ασχολείται ακόμη με το παιχνίδι? Εγώ προσωπικά δεν είχα τη δυνατότητα-πληροφόρηση να ασχοληθώ από παλιά. Τον τελευταίο χρόνο ξεκίνησα, αλλά είχα προβλήματα με τον μοχλό (με το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να παίξω) και δεν ασχολήθηκα μέχρι πριν μερικές βδομάδες που το είδα πιο ζεστά το πράγμα. Έχοντας κουραστεί πλέον και από τα PES - FIFA αλλά και την επερχόμενη κυκλοφορία του Sociable Soccer, είπα να ψαχτώ περισσότερο με το SWOS.

Και να μαι, τις τελευταίες 2 βδομάδες περίπου παίζω αρκετά συχνά και έχω μείνει εντυπωσιασμένος από το παιχνίδι. Πραγματικά πολύ διασκεδαστικό και όμορφο. Παίζω την έκδοση της Amiga στο PC και εξοικειώνομαι μέρα με τη μέρα περισσότερο. Τώρα λέω να ξεκινήσω και ένα career για να μπω περισσότερο στο κλίμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 8 months ago #134567 by patigoal
Replied by patigoal on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Γεια σου φιλαράκο , και βέβαια εχουνε μείνει Έλληνες, συγκεκριμένε εγώ και ο σερίφης, παίζουμε αρκετα συχνά, κιριος στα πρωταθλήματα ονλινε, καλο το career αλλά τιποτα δεν συγκρίνεται με το ONLINE 1vs1, μέσα στο IRC channel εχει παντα κοσμο μεσα να σε βοηθησουν, πολύ συχνα είμαι και εγω μεσα.
Οσο για το παιχνιδι ενωειται ότι θα βελτιωθείς αρκετα οσο παίζεις.
Σε περιμένω μέσα να τα πούμε από κοντά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 8 months ago #134569 by Sheriff
Replied by Sheriff on topic Re: GREECE SWOSMANIA
ΕΛα Φιλε. ναι μειναμε εγω και ο Patigoal. Παλια ειχαμε και πρωταθλημα Ελληνικο και κυπελλο με αρκετους αλλα σταματησαν ολοι.

Σαν το swos δεν εχει εννοειται, και για το sociable δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος.

Τελοσπαντων, καλωσηρθες στο φορουμ, οτι χρειαστεις εδω ειμαστε. Αν εχεις γνωστους που παιζουν swos να τους πεις οπωσδηποτε να ερθουν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 8 months ago #134581 by broxopios
Replied by broxopios on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Να στε καλά.

Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεκινήσει ένα career 96/97 με ΑΕΚ και έχω χορτάσει πίκρα (το έχει η ομάδα :) ). Ο πελάτης της κατηγορίας είμαι. Το θέμα είναι ότι είναι πραγματικά πολύ πωρωτικό το παιχνίδι. Κάποια στιγμή θα ξεκινήσω και online. Αλλά εδώ δε μπορώ να σταθώ ακόμη στο offline, στο online θα γίνει μακελειό.

Εσείς με τι μοχλό παίζετε το game? Επίσης έκδοση amiga ή pc?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 8 months ago #134583 by Sheriff
Replied by Sheriff on topic Re: GREECE SWOSMANIA
:D

Amiga version sto pc, εγω παιζω με το pacman joystick.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 8 months ago #134592 by broxopios
Replied by broxopios on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Εγώ προς το παρόν με PS4 Controller, αλλά νομίζω έχω ένα παλιό από atari 2600. Δεν ξέρω καν αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε PC. Θα ήθελα να δοκιμάσω την αίσθηση των παλιών arcade.

Μια ερώτηση να κάνω. Στην διάταξη της ομάδας, έχω βάλει το κλασσικό 4-4-2, και ενώ ένας παίχτης μου έχει τη θέση που χρειάζεται, όταν τον βάζω μου βγάζει Χ. Στην ΑΕΚ για παράδειγμα, έχει τον Κωστή Μ , αλλά όταν τον βάζω στο κέντρο δε μου το βγάζει σωστό. Αντίθετα, αν βάλω έναν αμυντικό D στο κέντρο (σαν αμυντικό χαφ) μου βγάζει το πράσινο οκ. Εξαρτάται από κάτι άλλο?

Υ.Γ. Με απέλυσαν από ΑΕΚ (έφτασα να παλεύω για τη σωτηρία) και με πήρε ο Αθηναϊκός. Τουλάχιστον τώρα πράγματι θα παλεύω να σωθώ και θα είμαι και στους στόχους. Αλήθεια στόχους οι ομάδες έχουν? Δηλαδή 10άδα, να σωθώ, να πάρω πρωτάθλημα κλπ?

Υ.Γ.2 Για το sociable soccer, στην αρχή που έβλεπα βίντεο και κοιτούσα την εξέλιξη και πριν ασχοληθώ πιο σοβαρά με το SWOS, μου φαινόταν πολύ δυνατό. Όμως τώρα που βλέπω την κίνηση του SWOS, κάπως με ξυνίζουν τα βίντεο από S.S. Βέβαια Jon Hare είναι αυτός και θα πρέπει να του έχουμε εμπιστοσύνη, μιας και αυτός είχε την ιδέα για το SWOS. Από την άλλη των κώδικα τον έφτιαξε ο Chris Chapman, οπότε θα δούμε πως θα είναι χωρίς αυτόν.

Υ.Γ.3 Τα custom tactics έχουν νόημα? Το έχετε ψάξει? Η χρησιμοποιείται τις έτοιμες τακτικές?

Υ.Γ.4 Πως κρατάτε τη μπάλα στα πόδια ρε παιδιά :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 4 months ago #135823 by micmic
Replied by micmic on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Εδώ και πολλά χρόνια είχα κάνει κάποιες τροποποιήσεις στο SWOS για PC ώστε να χρησιμοποιεί τον σχολιασμό που είχε κάνει ο Μανώλης Μαυρομάτης στο FIFA 2002. Τώρα το ξαναβρήκα κάπου και σκέφτηκα μήπως το θέλει κάποιος. Αν ενδιαφέρεστε αφήστε μήνυμα εδώ και θα το ανεβάσω κάπου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
7 years 4 months ago #135826 by Sheriff
Replied by Sheriff on topic Re: GREECE SWOSMANIA
@broxopios


Φιλε μου, τα custom tactics τα χρησιμοποιούμε μονο στο ASL, εκει χωρις custom εισαι χαμενος από χερι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
6 years 6 months ago #138080 by Pitsis
Replied by Pitsis on topic Re: GREECE SWOSMANIA
Kalhmera magkes uparxoun akoma ellhnes na asxokountai me to swos? Egw prosfata mphka sto online kommati kai exei thn fash tou

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
6 years 6 months ago #138090 by patigoal
Replied by patigoal on topic Re: GREECE SWOSMANIA
geia sou pitsi, kalos irthes stin oikogeneia SWOS , den imaste poloi ellines, egw kai o sheriff den paizoume pleon toso poly, alla swos einai auto kapoia stigmi tha mas piasei kai tha ksanapaiksoume, einai kai thema ping, einai ena game pou thelei kalo ping na exeis, egw dystixos den exw kalo. oti allo thes rota edw

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.265 seconds
Powered by Kunena Forum