Re: o ppm

More
15 years 8 months ago #52287 by ruichi
Replied by ruichi on topic Re: o ppm

Co do bilansu goli a bezposrednich meczy. Uklad tabeli jest jaki jest. Mozna dodac tylko do regulaminu ze w przypadku gdy gracze maja taka sama ilosc punktow, i taki sam bilans bramkowy (roznica miedzy strzelonymi a straconymi, potem ilosc strzewlonych, potem ilosc straconych) i jesli dalej bedzie remisowo mozna wziasc pod uwage bezposrednie mecze miedzy nimi.


nad sytuacja remisowa tzn te same punkty, plus IDENTYCZNA ilosc strzelonych i straconych mozna pomyslec, aczkolwiek nie pamietam zeby sie cos takiego zdarzylo. Na razie, jesli dobrze kojarze, licza sie: punkty, roznica goli, i jesli sa one takie same, ilosc goli strzelonych

Co do walkowerow jak ktos nie rozegra. Uwazam ze to niesprawiedliwe. Powiedzmy gram z kims mecz i przegram. Potem ta osoba oleje i reszta moich przeciwnikow dostaje walkower. Nie fair dla mnie by takie cos bylo. Tak wiec mysle ze ten ptk jest bez sensu.


A jesli zagrasz z kims i wygrasz? A reszta nie zagra z nim, to co wtedy? Oni sie beda czuc pokrzywdzeni. Naprawde czekam na dobry pomysl tutaj, bo byly rozmowy wczesniej, debaty, glosowania i wyszlo, ze tak naprawde nie ma złotego srodka.

PPM jest dla graczy nowych i dla graczy grajacych w nizszych ligach (3i4). Nie wiem czemu chcecie by PPM bylo nieprzymusowe. Co niektorzy z was jeszcze dl;uuugo nie awansuja do 2 ligi by moc grac w PL. I w tym momenci gówno wam zostanie a nie puchar. Sama lige bedziecie grali. Regulamin jest jaki jest. Kary sa jasno sprecyzowane. Zglosiliscie sie , zaakceptowaliscie regulamin - proste. I nie macie co marudzic ze w PPM traficie na dwóch trzecioligowco (jeszcze spadkowiczow z 2ligi) i nie macie szans na awans. Mi sie udalo wygrac PPM a bylem nowym graczem wtedy. Trzeba tylko chciec i trenowac.


amen ;)

Warto zwrócić uwagę na post Primo Ruichi wiedziałem, że ktoś się przyczepi do argumentu z regulaminem i dokładnie opisałem jak to wygląda: klikam na link który znajduję się pod tabelą aktulanych rozgrywek i taki regulamin można ujrzeć, zatem piszę jeszcze raz zmienić link który wprowadza ludzi w błąd !!
Regulamin ktory tak zawziecie niektorzy bronią wprowadza w błąd.


Jak juz mowilem wystarczylo zwrocic sie do paczka, a nie robic na ten temat akurat afere. Poza tym regulamin jest dostepny na ss.pl i w topicu nt. zapisow do ligi on jest podany.

Niektorym graczom nie podobająpewne sprawy więc piszemy o tym,proponujemy jakieś zmiany,(nkt tutaj nikogo nie obrażał)ROZMAWIAMY-czy to tak cięzko zrozumieć.Może tym ktorzy są niepewni własnych przekonan.


Jak pisałem, jestem otwarty na dyskusję...

I dlatego prosze o konkrety, a rozmowy one on one proponuje zalatwiac na gg/ircu - w przeciwnym razie zamkne ten topic, bo mysle, ze dosc juz zostalo powiedziane i ogolna sytuacja jest znana.
The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52288 by tomex76
Replied by tomex76 on topic Re: o ppm
To znaczy jak sie zapiszę to ligi to już wszystko bez reszty muszę akceptowac i nie wolno mi sie wypowiedzieć ...pisałem o regulaminie ktory wedle mojego zdania ( i innych) nie jest logiczny i sprawiedliwy.Ciekawe czy kazdy kto sie tutaj zapisuje tak szczegółowo czyta i analizuje regulamin,ktory do tego wprowadza w błąd...

The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago - 15 years 8 months ago #52291 by paczek
Replied by paczek on topic Re: o ppm
Jeśli chodzi o regulamin to...
zapisując się do ligi akceptujesz regulamin który pokazał Ruichi!!

Co nie zmienia faktu, że dałem dupy nie zmieniając linka...


@ Tomex76

Jeżeli uważasz że ten regulamin jest nie logiczny i niesprawiedliwy to podaj w końcu konkretną propozycję jak go poprawić!

A jak na razie cała dyskusja wygląda że kilka osób wylewa swoje żale, że coś im się nie podoba .... ALE NIE WIDZIAŁEM CHODŹ JEDNEJ KONKRETNEJ PROPOZYCJI ZMIANY SYSTEMU!

Amen
The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52304 by tomex76
Replied by tomex76 on topic Re: o ppm
paczek wroc do poprzednich postow o poczytaj dlaczego są te zale
Po pierwsze mozna by zlikwidowac karne punkty ujemne.Nie traktowac PPM i Ligi jako integralna calosc
Opcja nr.1:

Zlikwidowac punkty ujemne w lidze i zachować PPM jako obowiązkowy.

Opcja nr.2

Zachować punkty karne,ujemne lecz PPM zmienić na nieobowiazkowy.Gracz ma wtedy jakis wybor.Jezeli nie pasuje mu ewentualna kara punktow ujemnych to niech nie gra PPM.

Opcja nr.3

PPM nieobowiazkowy i nie wprowadzac punktow ujemnych.

Mozna by jeszcze wprowadzic walkower ( 0:3) dla graczy ktorzy nie rozegrają meczu w terminie.


The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52306 by paczek
Replied by paczek on topic Re: o ppm
Większość ,,starych graczy pamięta pierwsze edycje... i od zawsze Puchar Przyszłych Mistrzów był obowiązkowy... a jeżeli zdejmiemy jakikolwiek system karania za typowe lenistwo i psucie zabawy innym to mija się z celem.

Jest to już 14 edycja, więc PPM ma już swoją wyrobioną markę, regulamin był tyle razy zmieniany i przynajmniej ja sądzę że jest dobrze skonstruowany.


Popatrz np na taką sytuację...

Gracz A przez cały czas trwania fazy grupowej szuka, stara się, próbuje zagrać z graczem B. A gracz B totalnie olewa wszystko bo za nierozegrane mecze w PPM nie ma kar... i teraz mi powiedz jaka to jest sprawiedliwość, iż jeden traci kupę czasu bo zależy mu żeby rozegrać te mecze, a druga osoba ma to kompletnie za przeproszeniem w dupie...
The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52309 by tomex76
Replied by tomex76 on topic Re: o ppm
Jesli nie bedzie obowiazkowy PPM to bedzie staral.Więc mozna wprowadzic walkowery.To,że byl obowiazkowy to nie znaczy ,że na zawsze musi tkai pozostac.Poza tym ja nie zaproponowalem zeby zdjąć jakikolwiek system karania za typowe lenistwo i psucie
The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52311 by Primo
Replied by Primo on topic Re: o ppm
Jeśli chodzi o moją sytuację cała tzw. afera i moja złość wynikła z błędnego linku, co jest ewidentnym zaniedbaniem prowadzącego. Ja jako gracz nie mam sobie nic do zarzucenia.

Nie znaczy to, że umywam ręce od całej sprawy. Jutro poczytam wasze propozycję i naskrobię coś od siebie.
The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago - 15 years 8 months ago #52312 by paczek
Replied by paczek on topic Re: o ppm
Jest jedno ładne imię : TRADYCJA....

Specjalnie ująłem to że jest to 14 edycja...


Walkowery jak to Piootrek napisał wprowadzą jeszcze większą niesprawiedliwość...

Jak dla mnie obecny system jest jasny i przejrzysty ....ale oczywiście nie jest powiedziane że nie jestem otwarty na różne ciekawe propozycje...

Jeżeli się komuś to nie podoba zawsze pozostaję jeden punkt w regulaminie... proszę odwołać i przejąć po mnie prowadzenie, wtedy możecie sobie zmieniać a zmieniać

15.4. Osobę z Rady Rozgrywek można odwołać w wypadku, gdy 5 osób zgłosi na forum taką potrzebę.

The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52313 by Geese
Replied by Geese on topic Re: o ppm
A ja się zapytam tak. Czy naprawdę takim problemem było zagrać te wszystkie mecze grupowe PPM. Ludzie grupy były przecież 3 lub 4 osobowe. Kilka miesięcy temu bywały grupy 2x większe i jakoś nie było problemów. To nie wynika ze złego regulaminu tylko z tego, że każdy chce szybko do ligi się zapisać a regulamin ma w dupie i go wcale nie czyta. Sorry, ale nie znajomość prawa nie broni a co do opcji, które podałeś.

Opcja nr 1:
PPM obowiązkowy, ale czym karać jak ktoś nie dogra, będzie utrudniał rozgrywanie meczów lub po prostu odechce mu się po paru przegranych.

Opcja nr 2:
Wtedy nikt nie będzie chciał grać bo czasami dostanie punkty ujemne lub przegra kilka meczów i straci SRN. Z drugiej strony kto będzie latał i się pytał wszystkich czy chcą grać czy nie.

Opcja nr 3:
Patrz wyżej


I czemu największy problem mają gracze, którzy dopiero grają z nami miesiąc. Sorry chłopaki, ale pograjcie parę miesięcy i wtedy głoście jakieś opinie na temat regulaminu (najczęściej po fakcie ukarania ktoś zainteresował się regulaminem).
Nikt nie mówi, że ten regulamin jest doskonały i nie można nic w nim zmienić bo Rada Ligi jest otwarta na wszystkie logiczne argumenty.


The topic has been locked.
More
15 years 8 months ago #52314 by tomex76
Replied by tomex76 on topic Re: o ppm
paczek najpierw wyjesz ,że nikt nie proponuje konkretnej zmniany a kiedy dostajesz kilka mowisz,że nie trzeba nic zmieniac bo..tak jest od..tradycja itd....
The topic has been locked.
Time to create page: 0.192 seconds
Powered by Kunena Forum